Zwiększ odwiedziny swojej strony poprzez dodanie plakietki autora

Zwiększ odwiedziny swojej strony poprzez dodanie plakietki autora


Działań powodujących zwiększenie odwiedzin własnej strony internetowej jest przynajmniej kilka. Najlepszym sposobem, czyli takim, który odniesie największy i prawdopodobnie najszybszy efekt będzie jej optymalizacja pod kątem wybranych słów kluczowych.

Kolejny krok to zdobywanie wartościowych linków, kierujących do naszej strony. Wartościowe linki to takie, które prowadzą z dobrych stron, a nie witryn wątpliwej jakości.

Co jeszcze można zrobić, aby zwiększyć ilość odwiedzin naszej strony? Dobrym pomysłem będzie dodanie plakietki autora (rel=”author”) do naszej strony, a najlepiej bloga. Zabieg ten jest szczególnie polecany, gdy nasza strona pojawia się już wysoko w wynikach organicznych, w okolicach 1-5 miejsca w wyszukiwarce Google.

W takim wypadku dodanie plakietki autora może znacznie zwiększyć CTR (ang. Click-through rate) strony z wyników wyszukiwarki. Zdjęcie autora potrafi mocno zwrócić na siebie uwagę i spowodować, że pomimo niższych pozycji (np. 5 miejsce) użytkownicy wybiorą właśnie naszą witrynę.

Oczywiście najlepszy efekt osiągniemy wtedy, gdy inne strony nie posiadają jeszcze zdjęcia autora. Obecnie nie ma jeszcze wielu takich stron, dlatego warto zrobić to jak najszybciej.

Jak dodać plakietkę autora? Dokładny opis znajduje się w pomocy Google dla Webmasterów po tym linkiem: http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=1408986

I pamiętajcie, kto pierwszy ten lepszy;)

Foto: blog.inb-digital.pl

Kategoria

3 Komentarze

Dodaj własny
  1. 1
    Imiennik

    Czytałem już o tym na różnych forach, forumowicze na ogół pytają, jak długo trwa, zanim zdjęcie się pojawi (bo nie od razu). Ja czekałem 3 dni na pierwszą stronę, 4 na drugą.

+ Napisz komentarz