Yahoo Site Explorer kończy działalność w tym roku!


Około roku temu pisałem, że Yahoo zmienia silnik wyszukiwarki i w planach ma bliższą współpracę z Bing’iem. Wspominałem, że prawdopodobnie zostanie wyłączony Yahoo Site Explorer.

Jak się okazało nie myliłem się, mało tego Yahoo Site Explorer przestanie działać już w tym roku! To trochę szokująca informacja, zważywszy na to, że nie ma w tej chwili nic(darmowego) co mogłoby zastąpić to przydatne narzędzie.

Yahoo Site Explorer działa szybko, skutecznie i co równie ważne jest darmowy. Podobne oprogramowanie dostępne dzisiaj na rynku w wersji nieodpłatnej z reguły nie daję tylu danych. Aby zagłębić się bardziej w szczegółowe informacje o stronie trzeba z reguły wykupić niekoniecznie tani abonament.

Cóż nam pozostaje ? Będzie trzeba się posiłkować tym co obecnie jest dostępne. Częściową analizę strony możemy przeprowadzić używając Majestic SEO lub Open Site Explorer(w wersji free). Jeszcze więcej dowiemy się używając Market Samurai. Jeśli zaś interesują nas tylko backlinki i anchory polecam Back Link Watch.

Kategoria

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny