“Video marketing w polskich firmach” – RAPORT

“Video marketing w polskich firmach” – RAPORT


Ogólnopolskie badanie „Video marketing w polskich firmach”, przeprowadzone przez Offon Agency, potwierdzają ogromny potencjał video. Ta forma przekazu marketingowego jest najbardziej angażującą i na stałe weszła do kanonu narzędzi marketerów. Raport, który właśnie został udostępniony, potwierdza mocną pozycję video oraz jego przyszłość w marketingu.

Raport pokazuje czy i w jaki sposób polskie przedsiębiorstwa wykorzystują działania video marketingowe oraz jakie formy są najpopularniejsze. Badanie przeprowadzono w lutym i marcu 2016 roku. Wzięło w nim udział 400 firm, w tym 325 firm z sektora MSP.

Co mówią wyniki?

 • To video marketing w sieci odnotował najbardziej spektakularny wzrost zainteresowania wśród badanych – aż o 19,5%. Zdeklasowało w tym zakresie tradycyjne kanały – prasę, radio, telewizję, outdoor oraz marketing internetowy oparty o treści graficzne czy tekstowe.
 • 58,88% respondentów uważa, że video to najlepiej dopasowana do potrzeb ich klientów forma komunikacji.
 • Ponad połowa badanych w ciągu ostatnich dwóch lat skorzystała z video w Internecie jako formy promocji.
 • Mniej niż 30% ankietowanych firm wskazuje video marketing jako gwarancję zyskownej komunikacji z klientem.
 • Aż 90% respondentów zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat kontynuować podjęte działania wideo marketingowe w Internecie.
 • Ponad 53% tych respondentów, którzy nie korzystali z video marketingu, chce wypróbować taką formę promocji w ciągu najbliższych dwóch lat.

Twórcy raportu komentują

– Badania właściwie potwierdziły nasze przekonania wynikające z dotychczasowych doświadczeń. Video marketing w sieci rośnie w siłę. Marketerzy doceniają moc obrazu video zarówno w budowaniu świadomości marki, jak i wzrostu sprzedaży. Coraz chętniej sięgają po różne narzędzia z arsenału video marketingu – mówi Magdalena Daniłoś, Creative Director w OFFON Agency.

– Wciąż widoczne są obawy firm przed wysokimi kosztami realizacji, emisji, skomplikowanym procesem produkcji i dystrybucji. Lecz zdobywane doświadczenia i racjonalna kalkulacja sprawiają, że video marketing w sieci będzie nabierał rozpędu – wyjaśnia Katarzyna Wojciechowska, autorka raportu z badań, Strategy Planner w Offon Agency.

– YouTube jest zdecydowanie bardziej odpowiednią platformą do zamieszczania filmów pod warunkiem, że są one wartościowymi treściami. Wrzucanie spotów telewizyjnych czy nudnych relacji z targów branżowych na kanał marki nie ma żadnego sensu (w przeciwieństwie do wrzucenia ich w postaci posta facebookowego). Podobnie zamieszczanie na Facebooku serii filmów merytorycznych również nie ma sensu (w przeciwieństwie do zamieszczenia ich na kanale YouTube). Aby zrozumieć różnicę pomiędzy tymi platformami, trzeba poznać specyfikę zachowywania się ich użytkowników i to czego oczekują od treści, jakie konsumują – komentuje Bartłomiej Daniłoś, co-founder oraz online marketing director w Offon Agency.

Firmy, które już wypróbowały wideo w swoich działaniach promocyjnych, w zdecydowanej większości będą nadal z niej korzystać. Jest to po prostu najlepsza forma komunikacji w klientem.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu. Możecie go pobrać pod tym linkiem.

2 Komentarze

Dodaj własny
 1. 1
  Mateusz

  Faktycznie video na przykład na youtube w postaci vlogów staję się dość popularnym medium. Trzeba będzie chyba przeprosić się z filmowaniem samego siebie

+ Napisz komentarz