
Tydzień z Google – podsumowanie
Krótkie podsumowanie tego, co w ostatnim tygodniu działo się w świecie Google. A było to m. in. usunięcie powiadomień w Chrome 47, przyspieszenie stron mobilnych, wycofanie geolokalizacji w wyników wyszukiwania, aktualizacja wyszukiwarki zdjęć i obrazów i nowa aplikacja Aparat Cardboard.
Usunięcie centrum powiadomień w Chrome 47
Korzystało z tego niewiele osób, dlatego gigant zdecydował się na usunięcie centrum powiadomień z desktopowej przeglądarki. Naprawiono błędy i wprowadzono kilka innych poprawek. Warto wiedzieć, że za wskazanie luk bezpieczeństwa, Google wypłaca nagrody – 100 tys. dolarów. Więcej pod linkiem i na YouTube:
Szybsze strony mobilne
Google kończy prace nad projektem Accelerate Mobile Pages. Na początku 2016 roku poznamy efekty. System ma służyć szybszemu ładowaniu się stron, a co za tym idzie – przyjemniejszemu korzystaniu w urządzeń mobilnych. Dzięki współpracy z największymi wydawcami, AMP zoptymalizuje system reklamowy, a witryny będą ładowały się błyskawicznie, niezależnie od zawartości (wideo, animacje, grafiki). Wśród wydawców znaleźli się m. in. Newsweek, AOL, AdSense, CBS i wiele więcej.
Usunięcie geolokalizacji z wyników
Google wycofał z wyników wyszukiwania opcję filtrowania na podstawie geolokalizacji czyli konkretnego miejsca na świecie. Funkcja ta była rzadko wykorzystywana przez internautów, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
Aktualizacja wyszukiwarki obrazów
Google Images wymagało odświeżenia i tak też się stało. Obecnie narzędzie jest w stanie wyświetlić obrazy i grafiki dopasowane idealnie do nawet bardzo skomplikowanych zapytań internautów. Dodatkowo pojawiła się funkcja kolekcji do przechowywania wybranych obrazów i korzystania z nich w dowolnym miejscu i momencie np. ze smartfona. Dostępna jest we wszystkich przeglądarkach na iOS i Androida po zalogowaniu się na swoje konto Google. Na wybranej grafice należy kliknąć gwiazdkę i zapisać na głównej liście lub dodać obrazek do dowolnego folderu.
Aparat Cardboard dla Androida
Nowa aplikacja zamieni smartfon w aparat wirtualnej rzeczywistości (VR). Trzeba tylko przytrzymać telefon i wykonać nim obrót. Później, gdy umieści się telefon w goglach Google Cardboard, powstanie zdjęcie VR. Dodatkowo zapisywane jest w formie „płaskiej”, jako bardzo szeroka panorama JPG.
Do zobaczenia za tydzień.


Fajny krótki i rzeczowy artykuł, co prawda jedyną nowością jest dla mnie aparat cardboard ale mimo wszystko artykuł przyjemny w odbiorze.
Dziękujemy 🙂