Szybkość strony ma znaczenie w wyliczaniu pozycji w SERP’ach


Stało się prawdą, to co wielu z nas przeczuwało od jakiegoś czasu. Google oficjalnie ogłosiło, że szybkość ładowania strony ma znaczenie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania (SERP – Search Engine Result Page).

Google twierdzi, że przyniesie to pozytywny skutek dla obu stron, zarówno dla webmasterów jak i użytkowników. Webmasterzy będą poprawiać szybkość ładowania strony, aby ich pozycja była lepsza, a co za tym idzie odwiedzało ją więcej osób. Podobnie użytkownicy, będą korzystać ze stron, które ładują się sprawnie i szybko, aby otrzymać potrzebne informacje jak najszybciej, bez zbędnego czekania.

Z pewnością coś w tym jest, ale co ze stronami, zawierającymi zdjęcia lub galerię zdjęć, które może być ciężko zoptymalizować ? Zobaczymy… Obecnie Google twierdzi, że wpływ szybkości ładowania strony na jej pozycję w chwili obecnej odnosi się do niewielkiego (1%) procenta stron w angielskiej wersji wyszukiwarki. Zarazem gigant podaje, że nie będzie to podstawowy wskaźnik w wyliczaniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania, a tylko jeden z wielu czynników i nie będzie on kluczowy. I dobrze.

Tak więc Panie i Panowie, czas zadbać o własne strony i je troszkę odchudzić na wiosnę 😉

Kategoria

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny