System WordPress a pozycjonowanie

System WordPress a pozycjonowanie


Dynamiczny rozwój technologii internetowych sprawia, że dziś każdy z nas powinien (jeśli nie musi) zaistnieć w sieci. Można to robić na bardzo wiele różnych sposobów – jednym z nich jest korzystanie z różnego typu blogów. W przeszłości prowadzenie bloga mogło stanowić pewne wyzwanie, obecnie jednak systemy zarządzania treścią (czyli tzw. CMS-y) są na tyle przyjazne i intuicyjne, iż każdy sobie może poradzić.

Jednym z popularnych CMS-ów – platform umożliwiających szybki rozwój bloga jest WordPress. Część z wydań WordPressa jest także przetłumaczona na język polski (inne pozostają w języku angielskim) – panel obsługi jest bardzo prosty i przyjazny. Zaletą WordPressa jest także to, że oferuje on swoim użytkownikom darmowe szablony, których możemy wygodnie używać na naszym bloku. Hosting i domena bloga są również za darmo udostępnione przez WordPress.

Jednak dzięki WordPress nie tylko możemy prowadzić stronę czy bloga – możemy także pozycjonować je w taki sposób, by były łatwo znajdywane przez użytkowników sieci. Jak pozycjonować WordPressa? Przede wszystkim ten system jest z założenia łatwo pozycjonowany i znacząco przewyższa wiele innych CMS-ów. Jeśli jednak chcemy jeszcze polepszyć pozycjonowanie bloga, możemy skorzystać z kilku przydatnych wtyczek (ang. plug-in). Jedną z nich jest plug in All In One SEO Pack, który pozwala szybko i łatwo zoptymalizować stronę pod kątem mechanizmów internetowych wyszukiwarek. Warto podkreślić, że wtyczka ta jest znakomitym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Z jednej strony – działa od razu po zainstalowaniu, z drugiej natomiast możliwe jest świadome korzystanie z jej możliwości w kierunku jeszcze lepszego pozycjonowania strony. Wtyczka ta prezentuje więc bardzo ważną zaletę WordPressa – jest to bowiem CMS dla wszystkich. Początkujących użytkowników z pewnością ucieszy także fakt, iż wtyczka automatycznie generuje metatagi, a także optymalizuje tytuły. Samą wtyczkę, podobnie jak i poszczególne wersje WordPressa można znaleźć w języku polskim, choć warto kontrolować kompatybilność tłumaczeń i wersji wtyczki.

Takich użytecznych wtyczek do WordPressa jest bardzo wiele – warto więc na bieżąco śledzić fora i serwisy internetowe, na których użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami. Oczywiście warto odwiedzać także stronę www.wordpress.org, z której bezpośrednio możemy pobierać wtyczki i czytać o nowościach w rozwoju CMS-a.

Foto: webmastah.pl

1 Komentarz

Dodaj własny
  1. 1
    Katka

    WP dla początkującego twórcy poza łatwością tworzenia bloga zapewnia również bezpłatną platformę serwerową. Fakt, w stosunku do wordpressa postawionego we własnym hostingu jest ograniczona jednak wystarczająca. Dla kogoś kto jest dopiero na początku drogi to możliwość przetestowania oraz darmowy start.

+ Napisz komentarz