Strona responsywna a Mobile First Index

Strona responsywna a Mobile First Index


Całkiem niedawno odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie pozycjonowania – BrightonSEO. Co roku na konferencji pojawiają się najlepsi specjaliści, by dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Tym razem największym echem nie rozniosły się słowa prelegentów, ale jednego z gości – pracownika Google Gary’ego Illyes’a.

Od dłuższego czasu słyszymy o zmianach, które mają nastąpić w wynikach wyszukiwania dla urządzeń mobilnych. Aktualizacja ma nosić nazwę Mobile-First Index. Na tegorocznym BrightonSEO Gary zdradził, jakie witryny mogą czuć się bezpiecznie w obliczu aktualizacji algorytmu. Wypowiedź pracownika Google przytoczył na Twitterze Greg Gifford:

„Jeśli posiadasz stronę responsywną, nie musisz się obawiać Mobile-First Index.”

Jeżeli nasza witryna jest w pełni reponsywna, to aktualizacja nie powinna w żaden sposób wpłynąć na jej pozycje w wynikach wyszukiwania. Od dłuższego czasu Google wspiera tworzenie stron zgodnie z tym standardem i widać, że jest w tych działaniach konsekwentne. Jednak jednak Twoja strona nie jest responsywna, powinieneś dokładnie sprawdzić ją pod kątem wyświetlania się na urządzeniach mobilnych. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie strony w teście optymalizacji mobilnej od Google.


+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny