Rozkład pociągów PKP od teraz na Mapach Google

Rozkład pociągów PKP od teraz na Mapach Google


Dziś na konferencji w Warszawie Google i PKP Intercity poinformowały o współpracy i wspólnych działaniach. Zaowocowało to pojawieniem się rozkładu połączeń kolejowych w wyszukiwarce, na Mapach Google oraz asystencie Google Now. Teraz można zaplanować podróż pociągiem uzyskując precyzyjne godziny i wskazówki przyjazdów czy odjazdów. Będzie to świetne narzędzie dla użytkowników smartfonów i tabletów, którzy często jeżdżą po Polsce, zarówno biznesowo, jak i rekreacyjnie.

Do dyspozycji dostajemy 300 połączeń krajowych. Jak z tego korzystać? Do zaplanowania wycieczki użyjcie usługi Transport publiczny na Mapach Google, zaznaczając ikonę połączeń kolejowych i wyznaczyć trasę. Na wskazanej trasie jest możliwość porównania długości podróży pociągiem z innymi środkami transportu.

Screenshot_Transport publiczny na Mapach Google_desktop

Dla kogoś kto często podróżuje i jest fanem wszystkich aplikacji Google – jest to rozwiązanie idealne. Nie trzeba korzystać z kilku aplikacji by dotrzeć do celu. Docelowo na pojawić się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń. Google życzy udanej podróży.

Więcej szczegółów na blogu Google

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny