Powielenie alt w title to nie błąd!

Powielenie alt w title to nie błąd!


Powielenie zawartości atrybutu alt nie jest błędem mającym wpływ na czynniki rankingowe w algorytmach Google.

Co jakiś czas do sieci, za pomocą Twittera „wyciekają” ciekawostki związane z algorytmami rankingowania. Tym razem John Mueller za pośrednictwem tego serwisu napisał, że powielenie zawartości atrybutu alt znacznika img oraz zawartości znacznika title nie jest uznawane jako błąd. Jest to oczywiście powtórzenie, ale nie powinno mieć ono wpływu na ranking strony.

Oba znaczniki – title oraz img z atrybutem alt mają wpływ na pozycjonowanie, dlatego informacja ta jest ważna w kontekście np. podstron galerii lub innych, gdzie główną zawartość strony stanowi obrazek.

Nadal należy pamiętać o tym, by alt dokładnie opisywał obrazek – jego zawartość i semantykę. Nie ma jednak potrzeby dodatkowego tworzenia znaczników title w obrębie grafik dla takich stron.

Kategoria

1 Komentarz

Dodaj własny
  1. 1
    Bartłomiej Speth

    W sumie na chłopski rozum, alt i title obrazka służą do dwóch różnych celów, stąd powielenia nie powinny być problemem. Idąc dalej, alt ma wpływ na pozycjonowanie, a title nie. To też pewnie poniekąd powód, dla którego to „powielenie” nie jest problemem dla algorytmów Google. Pozdro!

+ Napisz komentarz