Polska w Google Street View

Polska w Google Street View


Funkcja Street View w Google Maps działa już w ponad 30 krajach – teraz stała się dostępna również dla polskich miast. Latem ubiegłego roku samochody i specjalne trójkołowe rowery Google fotografowały panoramy poszczególnych uliczek wielu miast i ciekawych miejsc w Polsce. Następnie fotografie zostały zebrane i umieszczone w Street View w taki sposób, aby możliwe stało się wirtualne chodzenie po mapach z punktu widzenia znajdującego się na ulicy przechodnia.

Po Łodzi i ulicy Piotrkowskiej (więcej możesz przeczytać w artykule Pierwsze polskie miejsce na Street View w Mapach Google) przyszedł czas na inne polskie miasta. Długo oczekiwana polska Google Street View w końcu doczekała się realizacji!

Wirtualne obrazy miast pozwalają obejrzeć wybrane miejsca jeszcze przed zaplanowaną podróżą. A funkcje Google Street View umożliwiają oglądanie budynków, zabytków i ulic. Już dziś można obejrzeć takie miejsca, jak:

Rynek Główny w Krakowie

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Stary Rynek w Poznaniu

oraz wiele innych.

Korzystanie z usługi jest intuicyjne – wystarczy maksymalnie przybliżyć wybrane miejsce na mapie suwakiem znajdującym się w lewym górnym rogu mapy lub po wpisaniu interesującego nas adresu przeciągnąć w to miejsce pomarańczowego ludzika.

Chociaż usługa nie obejmuje jeszcze wszystkich polskich miast, możemy wirtualnie przespacerować się ulicami miast gospodarzy Euro 2012, czyli Warszawy, Poznania, Trójmiasta i Wrocławia. Dostępnych jest również kilka innych dużych miast, wraz z niewielkimi miejscowościami tworzącymi ich aglomeracje.

Foto: vosmap.com

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny