Pierwsze polskie miejsce na Street View w Mapach Google

Pierwsze polskie miejsce na Street View w Mapach Google


Funkcja Street View w Mapach Google pozwala odbywać wirtualne podróże po przeróżnych miejscach na całym świecie. Po zbliżeniu wybranego miejsca na mapie ukazuje nam się jego panoramiczny widok złożony z doskonale dopasowanych zdjęć. Dzięki temu możemy „spacerować” po ulicach miast oglądając zabytki, restauracje i inne warte uwagi lokalizacje.

Każde miejsce, które możemy oglądać za pomocą Street View składa się z wielu doskonale dopasowanych ze sobą zdjęć, które przekształcane są w panoramy 360 stopni. Dzięki temu wyglądają one naturalnie i świetnie odwzorowują różne fragmenty geolokalizacyjne na Ziemi.

Od połowy ubiegłego roku polscy internauci mogli głosować na najlepsze ich zdaniem miejsce, które jako pierwsze zostanie dodane do Street View. Chodziło oczywiście o miejsce w naszym rodzimym kraju. A trzeba przyznać, że ciekawych lokalizacji w Polsce nie brakuje.

Ostatecznie, wybrana została Łódź z jej reprezentacyjną ulicą handlową – ul. Piotrkowską. Już teraz możesz z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu wirtualnie przespacerować się po centrum Łodzi.

Ul. Piotrkowska w Łodzi na Street View:


Wyświetl większą mapę

W Polskich Mapach Google funkcja Street View to nowość. Wcześniej mogliśmy poruszać się wirtualnie po zagranicznych miastach. Google zapewnia jednak, że na Łodzi na pewno się nie skończy i konsekwentnie w Mapach Google na Street View będą pojawiać się kolejne warte poznania miejsca w naszym kraju.

1 Komentarz

Dodaj własny

+ Napisz komentarz