Nowe rozszerzenia reklamy AdWords „Tylko połączenie”

Nowe rozszerzenia reklamy AdWords „Tylko połączenie”


Szukając informacji na urządzeniach mobilnych, chcemy uzyskać odpowiedź jak najszybciej. Często zdarza się, że wpisując frazę w mobilnej wyszukiwarce, jesteśmy w sytuacji kryzysowej i oczekujemy natychmiastowej pomocy. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się wyniki wyszukiwania, które umożliwiają szybkie wybranie numeru kontaktowego. Naprzeciw tym potrzebom wyszło Google, wprowadzając w swojej usłudze reklamowej AdWords typ kampanii „Tylko połączenie” (Call-Only Ads). Teraz przyszedł czas na rozszerzenie funkcjonalności tego rozwiązania.

Reklamy w kampanii AdWords „Tylko połączenie” cechowały się prostotą i minimalizmem. Ich celem było wywołanie połączenia, o czym świadczył również wygląd takiego wyniku urozmaicony o „słuchawkę telefonu”. Poniżej możecie sprawdzić, jak tego typu reklamy prezentowały się w organicznych wynikach wyszukiwania.

Call-only Ads w wynikach wyszukiwania

Call-only Ads w wynikach wyszukiwania

W drugiej połowie września pojawiła się aktualizacja, wprowadzająca nowe rozszerzenia do tego typu reklam. Teraz oprócz krótkiego opisu, adresu strony i telefonu, będziemy mieli możliwość dodania:

  • Rozszerzenia lokalizacji pomagającego użytkownikowi znaleźć firmę. Wyświetla się na samym dole reklamy i dostarcza takich informacji, jak adres oraz odległość od miejsca.
  • Rozszerzenia objaśnień fragmentu tekstu, który opisuje najważniejsze cechy firmy.
  • Rozszerzenia informacji w witrynie zwracającego uwagę na określone cechy produktów. Dane te wyświetlają się w formie nagłówka (np. „Usługi”) oraz listy (np. „AdWords”, „Pozycjonowanie„, „Kampanie Facebook”)

Google informuje również, że według ich testów nowe rozszerzenia podnoszą współczynnik klikalności o 10% w porównaniu ze zwykłymi reklamami typu „Tylko połączenie”.

Korzystacie z tego typu kampanii AdWords? Planujecie używać nowych rozszerzeń?


1 Komentarz

Dodaj własny

+ Napisz komentarz