Nowe funkcjonalności w Google Moja Firma

Nowe funkcjonalności w Google Moja Firma


Do profilu Google Moja Firma dodano nowe funkcjonalności związane z rezerwacją i zakupami online. Jest to kolejna zmiana, której celem jest zatrzymanie użytkowników w wynikach wyszukiwania.

Po rewolucji związanej z możliwością wykonywania połączeń bezpośrednio z wyników wyszukiwania nadszedł czas na pokazanie światu kolejnych nowych funkcji – możliwości łatwej rezerwacji i szybkiej płatności za usługę.

Właściciele profilów w Google Moja Firma otrzymali już możliwość umieszczenia w formularzu odnośników do stron rezerwacji i płatności. Google zamierza wykorzystać te dane, by użytkownik jeszcze szybciej dokonał zakupu nie opuszczając okna z wynikami wyszukiwania.

Przykładowo właściciele restauracji mogą dodać odnośniki do formularza rezerwacji stolika czy zamówienia na wynos. Obecnie możliwe jest wykonanie następujących szybkich akcji:

  • zamówienie jedzenia,
  • rezerwacja stolika,
  • rezerwacja apartamentu,
  • podgląd menu.

Funkcjonalność ta nie jest dostępna we wszystkich branżach – Google wskazuje, że będzie ona włączona w kilku, jak np. restauracje. Zmiany będą się pokazywać sukcesywnie na kontach Moja Firma, począwszy od Stanów Zjednoczonych.


1 Komentarz

Dodaj własny

+ Napisz komentarz