Szybkie wyszukiwanie mobilne niezależne od jakości połączenia

Szybkie wyszukiwanie mobilne niezależne od jakości połączenia


Google robi wszystko, aby uatrakcyjnić użytkownikom przeglądanie stron na urządzeniach przenośnych, tym bardziej, że zbliża się termin aktualizacji algorytmu dla wyszukiwarek mobilnych.  Dlatego został uruchomiony nowy interfejs, zoptymalizowany pod kątem obsługi wolnych połączeń komórkowych.

Co to oznacza?

Przy wolniejszym połączeniu Google pokaże nam uproszczony widok rezultatów wyszukiwania, tzn. nie zobaczymy pełnego Grafa Wiedzy czy rozbudowanych Google Maps. Zaprezentowana zostanie tylko zwykła lista wyników w prostym formacie. Tym samym ładowanie strony będzie bardzo szybkie i to niezależnie od jakości połączenia.

szybka wyszukiwarka mobilna niezależna od jakości połączenia

Przejście na uproszczoną wersję wyszukiwania następuje automatycznie. Nie ma potrzeby aktualizacji przeglądarki, instalowania wtyczki czy pobierania aplikacji. Nie można również (przynajmniej na razie) włączyć uproszczone wyszukiwanie na stałe w opcjach internetowych w telefonie lub przełączyć się na takie ustawienie w każdej chwili według naszego uznania. Wszystko odbywa się automatycznie i o widoku wyników decyduje Google.

Dla użytkowników oznacza to płynne korzystanie z zasobów Internetu bez utraty jakości i szybkości wyszukiwania. Dla Google to kolejny argument na przekonanie użytkowników do wyszukiwarki mobilnej.

Źródła: searchengineland.com; searchenginejournal.com; plus.google.com

Zdjęcie: Google’s photos

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny