Rusza platforma edukacyjna dla przedsiębiorców od Google

Rusza platforma edukacyjna dla przedsiębiorców od Google


Google uruchamia platformę edukacyjną „Internetowe Rewolucje”, która ma poszerzyć wiedzę z zakresu nowych technologii oraz pomóc rozwijać biznes i umiejętności internetowe polskich przedsiębiorców.

Program „Internetowe Rewolucje” o którym pisaliśmy w czerwcu 2015 r. ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych obecnych i przyszłych 100 tys. przedsiębiorstw w Polsce. Stawia na zróżnicowane tematycznie materiały wideo dotyczące m.in. narzędzi do analizy danych, aplikacji mobilnych czy skutecznego wykorzystywania potencjału mediów społecznościowych.

Jak skorzystać z platformy?

Wystarczy wejść na bezpłatną platformę Internetowych Rewolucji i odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które pozwolą stworzyć unikalny plan nauki. Pozwoli to na indywidualne dopasowanie materiału w zależności od stopnia wiedzy kursanta: zawiera treści zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie internetu, jak i dla tych, którzy posiadają już pewną wiedzę w tym zakresie. Na platformie udostępnione są krótkie filmy instruktażowe, w których eksperci w prosty sposób objaśniają, jak wykorzystać internet do tego, by zwiększyć obroty swojej firmy i zdobyć więcej klientów. Na zakończenie każdego działu przygotowane są krótkie testy i powtórki. Po przejściu i zaliczeniu wszystkich etapów nauki otrzymacie certyfikat poświadczający uczestnictwo w szkoleniu.

Na platformie możecie znaleźć także odnośniki do omawianych narzędzi przydatnych podczas rozpoczynania działalności w internecie. Poza narzędziami Google, internetowy kurs oferuje także obiektywny przegląd innych rozwiązań przydatnych dla przedsiębiorców.

Na stronie Internetowych Rewolucji można też zainspirować się historiami sukcesu polskich firm. PIXERS to wrocławska firma produkująca spersonalizowane fototapety, naklejki, obrazy i plakaty. Od początku działalności korzysta z różnych narzędzi internetowych, dzięki którym skutecznie dociera do klientów nie z tylko z państw europejskich, ale także do Rosji, Stanów Zjednoczonych czy Brazylii i osiągnęła już ponad 20 mln przychodu rocznie.

Platforma powstała w ramach ogłoszonego w czerwcu programu, który do końca 2016 roku zapewni wsparcie w rozwoju kompetencji cyfrowych 100 tys. obecnych i przyszłych przedsiębiorców w Polsce. Dzięki pozyskanym w ramach Internetowych Rewolucji umiejętnościom, przedsiębiorcy będą w stanie nie tylko wprowadzić rozwiązania internetowe w swojej działalności, ale przede wszystkim zrobić to świadomie i w optymalny dla swoich potrzeb sposób. Dla niektórych firm może to oznaczać po prostu obecność w internecie, dla innych nastawienie na użytkowników internetu mobilnego, wdrożenie sprzedaży internetowej lub wykorzystanie narzędzi w chmurze, niektóre z kolei mogą rozpocząć cyfrowy eksport i globalną ekspansję.

Źródło: Blog Google Polska

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny