Powolna Panda 4.2, czyli ostatnia aktualizacja algorytmu Google

Powolna Panda 4.2, czyli ostatnia aktualizacja algorytmu Google


Zapewne wielu z Was zastanawiało się, kiedy nastąpi aktualizacja algorytmu Google. No i się doczekaliśmy, chociaż w porównaniu do swojego poprzednika, nowa Panda wydaje się być ospała. Jednak nie oznacza to, że algorytm przejdzie niezauważony.

Nowa wersja algorytmu Panda 4.2 pojawiła się 18 lipca i będzie przybierać na sile, żeby za jakiś czas uderzyć i wywrócić SERPy do góry nogami. Póki co zmiany następują bardzo powoli.

Celem aktualizacji algorytmu jest wyeliminowanie spamu oraz stron, które wykorzystują nielegalne metody pozycjonowania. Pojawia się pytanie. Za jakie działania Google będzie karać?

Najbezpieczniej można windować swoją pozycję w SERPach dobrą, unikalną treścią i wartościowymi linkami. Wówczas można być niemal pewnym, że algorytm oceni pozytywnie naszą stronę i przesunie ją na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Google wielokrotnie powtarzało, że to właśnie content wpływa w największym stopniu na naszą pozycję. Warto więc zadbać o to, aby pozytywny efekt Pandy utrzymywał się długofalowo.

Dotychczasowe analizy kilku większych portali wykazały, że najnowsza aktualizacja algorytmu w początkowej fazie „przygląda” się stronom, które ucierpiały przy poprzedniej Pandzie. Celowe działanie, a może zbieg okoliczności? Na ten moment niewiele wiadomo. Trzeba czekać i obserwować wyniki naszej strony, a kolejne wnioski nasuną się same.

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny