Po stolik bez kolejki dzięki Google Search

Po stolik bez kolejki dzięki Google Search


Jak uniknąć stania w kolejce po stolik w restauracji gdy burczy w brzuchu? Skąd mamy wiedzieć, że w lokalu, do którego właśnie zmierzamy, jest gwarno i tłoczno, a my potrzebujemy spokoju na rozmowę? Nowa funkcja Google Search pozwoli nam uniknąć takich niespodzianek.

Coraz więcej spraw załatwiamy na naszych smartfonach m. in. wyszukujemy miejsc, gdzie możemy zaspokoić łaknienie lub pragnienie. Dlatego w aplikacji mobilnej Google Search pojawiła się pewna ciekawa, wartościowa opcja – wskazówka, w której restauracji lub knajpie bez problemu znajdziemy wolne miejsce.

Wyszukiwanie restauracji w Google Search

System ten działa podobnie, jak przy określaniu natężenia ruchu ulicznego w nawigacji Google Maps. Zbiera i przetwarza prognozy z anonimowych danych geolokalizacyjnych. Krótko mówiąc, śledzi nas i sprawdza ruch przez całą dobę. Gdy wpisujemy wybraną nazwę w wyszukiwarkę, w wynikach uzyskujemy szczegółowe dane o lokalu. Dodatkowo pojawi się wykres godzinowy wykazujący natężenie ruchu. Dzięki temu wiemy, czy odwiedzać dany lokal.

Miejscy wykorzystujących tę funkcję jest coraz więcej na całym świecie, od dużych renomowanych restauracji, po małe przytulne knajpki. Dzięki Google Search problem wolnych miejsc przestanie istnieć.

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny