Partner Google Premium czyli nowe oznaczenia Google Partners


Google wprowadził zmiany w oznaczeniach programu Google Partners dla agencji. Dodano specjalizacje, które mają ułatwić odnalezienie właściwego partnera. Jeżeli firma potrzebuje pomocy w zarządzaniu reklamami online, może nawiązać współpracę z agencją, która specjalizuje się w konkretnej usłudze i posiada odpowiednie certyfikaty.

Nowa funkcja jest wbudowana w logo Partnera Google i jest tak zaprojektowana, aby pomóc przedsiębiorstwom zidentyfikować odpowiedniego partnera dla swoich konkretnych potrzeb biznesowych. Partnerzy mogą zrobić specjalizacje w 5 dziedzinach: reklama w sieci wyszukiwania, w sieci reklamowej, reklama mobilna, wideo i Zakupy Google.

specjalizacje agencji

Udostępnienie specjalizacji umożliwia wyróżnienie agencji, które mają fachową wiedzę w danym obszarze AdWords. Informacja o specjalizacji danej agencji wyświetla się w postaci okienka, które wyświetla się po najechaniu kursorem na prawy górny róg logo:

unnamed (1)unnamed

Aby zdobyć konkretną specjalizacje należy spełniać kryteria:

  • Przynajmniej jedna osoba z firmą musi posiadać certyfikat z wybranej usługi AdWords.
  • Firma musi dysponować specjalistyczną wiedzą z danego obszaru specjalizacji.
  • Łączne wydatki w danym obszarze specjalizacji AdWords wynoszą co najmniej 10 000 USD (lub równowartość w lokalnej walucie) w ciągu 90 dni.

Nam udało się przejść na wyższy poziom – uzyskaliśmy status Partnera Google Premium. Taki stopień otrzymują agencje, które przodują pod względem wydatków oraz spełniają dodatkowe wymagania w zakresie certyfikacji i wyników.

Źródło: Inside AdWords

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny