NEWS: Google zmienia kolor wyników wyszukiwania

NEWS: Google zmienia kolor wyników wyszukiwania


Google co pewien czas robi ogromne zamieszanie i wprowadza najmniej oczekiwane zmiany. Internauci przyzwyczaili się do tego, że wyniki wyszukiwania podświetlają się na kolor niebieski. Chyba nikt nie wyobrażał sobie, że mogło być inaczej. A jednak! Gigant zaczął testować „czarne linki”. 

czarne wyniki wyszukiwania

 

Jak informuje portal Telegraph.co.uk, tradycyjne niebieskie tytuły linków zostaną zastąpione czarnymi. Tekst główny i adres witryny pozostają bez zmian – odpowiednio kolor czarny i zielony. Do tej pory wszystko było niebieskie. Linki, na które już klikaliśmy, stawały się fioletowe. Łatwo można było się zorientować, które witryny były już przez nas odwiedzane w ramach jednej sesji wyszukiwania.

W trakcie trwania testów niektórzy użytkownicy Google widzą wyniki w kolorze czarnym i to niezależnie od działania. Internauci na tę zmianę zareagowali dezaprobatą. Komentarze odnośnie zmian wprowadzonych przez Google oraz więcej szczegółów na ten temat można przeczytać na Telegraph.co.uk.

Google na razie nie komentuje sprawy.

1 Komentarz

Dodaj własny
  1. 1
    Mateusz Jaworowicz

    Wcale się nie zdziwię jak reklamy będą miały niebieskie linki dla „skutecznego wyróżnienia wyników organicznych i płatnych”

+ Napisz komentarz