Google otwiera sklep offline

Google otwiera sklep offline


Jest to kolejny dowód na to, że firmy wirtualne chcą być co raz bliżej klienta w świecie rzeczywistym. Na lokalizację pierwszego stacjonarnego sklepu Google wybrał Currys PC World na Tottenham Court Road w Londynie, ulicę, „naszpikowaną” elektroniką i akcesoriami elektronicznymi. Co ciekawe, sklep Google mieści się zaledwie 7 minut jazdy samochodem od brytyjskiego flagowego sklepu Apple na Regent Street.

Jak twierdzą jego twórcy, to miejsce jest czymś więcej, niż kolejnym sklepem z elektroniką. Znajdziemy tu oczywiście smartfony, tablety, Chromebooki i inne urządzenia przenośne Google działające na systemie Androida (smartwatch, Google Glass – przyp.red.), ale obok nich – nowatorskie rozwiązania pozasprzedażowe do dyspozycji osób odwiedzających sklep. Interaktywny ekran (tzw. Portal) do wirtualnych podróży w najdalsze zakątki świata przy użyciu jedynie tabletu  i GoogleMaps, cyfrowa puszka farby do malowania Google Doodle na ścianach, czy stanowisko z Chomebookami umożliwiające oglądanie filmów z Google Play i wideo z YouTube – oto kilka najciekawszych propozycji.

„Tempo wprowadzania innowacji w urządzeniach codziennego użytku jest niesamowite, ale sposób, w jakie są one sprzedawane, nie zmienia się od lat. Chcemy, żeby sklep Google był miejscem, w którym ludzie poprzez zabawę i eksperymenty bliżej poznają produkty, które Google ma im do zaoferowania”, – powiedział w oświadczeniu prasowym James Elias, Dyrektor Marketingu Google w Wielkiej Brytanii.

Google planuje organizowanie tutaj warsztatów na tematy bezpieczeństwa w sieci, podstaw kodowania dla dzieci czy lekcji pokazowych o działaniu różnych urządzeń.

W tym roku Google zapowiedział otwarcie kolejnych dwóch sklepów w Wielkiej Brytanii.

źródło: cnbc.com

zdjęcie: Google

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny