Platforma do zarządzania według Google już działa

Platforma do zarządzania według Google już działa


Właśnie ruszył serwis, w którym znajdziemy zaczerpnięte bezpośrednio od Google praktyki, badania i pomysły do wprowadzenia w swojej firmie. Jak się uczyć, to od najlepszych. 

Nowa platforma działa pod nazwą „Let’s make work better”. Udostępniono na niej narzędzia, przewodniki i lekcje, polecane oraz wykorzystywane przez Google. Każdy temat ma pomóc w rozwiązywaniu konkretnych problemów i poprawić organizację pracy.

Laszlo Bock, szef ds. HR w Google, wydał wcześniej w tym roku książkę pełną opowieści, jak w różnych sferach działa jego firma oraz wynikających z nich wskazówek. W krótkim czasie książka stała się światowym bestsellerem. Zachęcony tym sukcesem Bock uruchomił platformę „Let’s make work better”. Ma ona zapewnić firmom narzędzia, zasoby i rozwiązania, które na co dzień stosuje się w Google. Teraz, dzięki dostępowi online, wskazówki giganta może zastosować każdy.

„Kelnerzy, prawnicy, taksówkarze, dyrektorzy i właściciele małych firm napisali do mnie, że książka okazała się być niezwykle pomocna przy prowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych czy przy organizacji struktur firmy. Ale wielu z nich napisało, że chce czegoś więcej. Więcej konkretów, szczegółów, programów czy praktyk, aby mogli dokonać zmian w swoich miejscach pracy.” – o swoim serwisie mówi Laszlo Bock na LinkedIn.

Re: Work oferuje studia przypadków i praktyczne, niestandardowe narzędzia w obszarach takich jak zatrudnienie pracowników, analiza czy zarządzanie. Na przykład po przeczytaniu jak Google szkoli swoich ankieterów, menadżerowie mogą pobrać przykładową listę czynności i dostosować je do potrzeb swoich pracowników.

Działy narzędzia re:Work

Serwis zbiera również studia przypadków z innych firm, takich jak Jet Blue i Wegmans. Wszystko po to, aby zapewnić jeszcze większy pogląd na sprawne zarządzanie.

Googlowska platforma działa pod wiele obiecującą nazwą „Uczyńmy pracę lepszą”, a więcej szczegółów znajdziecie POD LINKIEM SERWISU re:Work.

Źródło: Business Insider

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny