Google przejmuje Photo App Storage Odysee, czy szykuje się duża aktualizacja Google+?


W poniedziałek 9 lutego 2015 ogłoszono, że Google przejął Odysee. Aplikacja, która automatycznie robi kopię zapasową zdjęć i plików wideo ze smartfona, zostanie wyłączona 23 lutego. W wyniku tych działań zespół, który pracował nad aplikacją, dołączy do zespołu Google+, czyli prawdopodobnie funkcjonalności Odysse zostaną zintegrowane z Google+.

Poza tworzeniem kopii zapasowych plików zapisanych na urządzeniu przenośnym, Odysee pozwala na wymianę plików pomiędzy użytkownikami, np. przenoszenie z smartfona na PC. Aplikacja ta posiada dodatkową inteligentną funkcję, która określa, w jakiej jakości są dostępne utworzone media. Pliki często używane są przechowywane w wysokiej jakości, natomiast pliki po które użytkownik sięga rzadko – w niższej.

Być może zobaczymy niektóre z tych funkcjonalności w Google+, ale równie dobrze Google może pójść inną drogą. Mówi się, że Google przygotowuje się do odseparowania usługi Photos od swojego portalu oraz do uruchomienia niezależnej aplikacji do przechowywania zdjęć, w której możemy spotkać niektóre funkcjonalności Odysee. Niezależnie od ostatecznej decyzji będzie to duży krok w kierunku przechowywania zdjęć i plików wideo.

Aby umożliwić dotychczasowym użytkownikom Odysee pobranie swoich zdjęć z aplikacji, będą oni mieli dostęp do serwisu nawet po jego zamknięciu na koniec miesiąca. Jak na razie jedyną potwierdzoną informacją przez Google jest przejęcia Odysee. Czekamy na więcej szczegółów.

Odysee-Closing

Źródło: searchenginejournal.com i nibletz.com

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny