Google pomoże w promocji aplikacji

Google pomoże w promocji aplikacji


Google wprowadziło nowe narzędzie do promowania aplikacji mobilnych w wyszukiwarce. Universal App Campaigns dostępne z poziomu AdWords, pozwala na reklamowanie konkretnych aplikacji w szerokim zakresie, wykorzystując wiele kanałów, takich jak Google Search, Google Play, YouTube czy Google Display Network.

Jak czytamy na blogu Google, reklamy aplikacji mobilnych w wyszukiwarce to świetny sposób, aby pokazać swoją aplikację na słowa kluczowe związane z jej zawartością lub określające jej funkcje. Jeżeli aplikacja ułatwia zamawianie jedzenia online, można wyświetlić jej reklamę użytkownikom szukającym pizzy we Wrocławiu, a jeśli jej głównym zadaniem jest mierzenie aktywności podczas biegania, nic nie stoi na przeszkodzie, by reklama została wyświetlona na hasło “trening biegowy”.

Adventure Duck reklama aplikacji

Narzędzie Universal App Campaigns jest już dostępne w AdWords. Od teraz twórcy aplikacji mogą decydować, na jakich platformach prowadzić kampanię, a Google przeprowadzi właściwą optymalizację przekazu reklamowego. O tym jak przeprowadzić taką kampanię, przeczytacie na blogu Google.

Google posiada ogromną wiedzę o swoich użytkownikach. Mamy nadzieję, że wykorzysta to tylko w dobrym celu.

Źródło: Google Inside AdWords

Foto główne: searchengineland.com

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny