Aktualizacja specyfikacji Google Shopping Feed

Aktualizacja specyfikacji Google Shopping Feed


Google Merchant, czyli Zakupy Google, to łatwa i szybka forma zakupów online. Zapewne każdy już widział listę produktów pojawiającą się obok wyników wyszukiwania, zgodnych z Waszymi zainteresowaniami i preferencjami. Google co chwilę udoskonala tę aplikację.

Ostatnio ogłosiło kilka aktualizacji Google Shopping Feed i Product Taxonomy, które ujrzą światło dzienne najprawdopodobniej już 15 września.

Zmiany w Google Shopping Feed prezentują się następująco:

  • Zamiast wymaganego wprowadzenia całej, ogólnej ścieżki Google Product Category, możesz użyć identyfikatora z nowej listy Google Product Category IDs.
  • W USA atrybuty Units i Quantity będą dostępne dla produktów sprzedawanych masowo lub w większej ilości.
  • Odzież i dodatki (Apparel i Variants) podlegają teraz pod nową sekcję nazwaną Detailed Product Attributes i Item Groupings, aby pomóc kupującym określić ich produkty z większą dokładnością.
  • Zaostrzono wymagania dotyczące GTINs i ID Attributes.
  • Wymagania dotyczące dostawy, które umożliwiają pokazanie użytkownikom ceny całkowitej, zostaną rozszerzone o Szwajcarię, Czechy, Holandię, Włochy, Hiszpanię i Japonię. Specyfikacje dotyczące stawki dostawy nie będą egzekwowane do 1 lutego 2016, ponieważ wdrożenie tej specyfikacji jest bardziej skomplikowane dla większej liczby kupców.

Należy pamiętać, że aktualizacje dla Product Taxonomy są rekomendacjami, a nie wymaganiami. Aczkolwiek, pewne kategorie zostały w znacznym stopniu zmodernizowane, włącznie z Arts & Crafts, Decor, Hardware, Sporting Goods i Motor Vehicle Parts & Accessories. Wyeliminowano znaczną liczbę podkategorii, natomiast znalazło się więcej podziałów w Food, Beverages & Tobacco, jak również w kategoriach głównych.

Pełna lista zmian planowanych w 2015 roku dostępna jest w Google Merchant Center Help.

Źródło: searchengineland.com

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny