Facebook liczy aktywnych fanów

Facebook liczy aktywnych fanów


Od kilku dni administratorzy stron na Facebooku mogą obserwować spadek liczby fanów  – jest to skutek „czystek”, jakie zapowiedział portal. Ale bez obawy – aktualizacja dotyczy tylko użytkowników, którzy albo usunęli swoje konta, albo są od dłuższego czasu nieaktywni. W grupie tej znajdą się również konta osób zmarłych ze statusem „in memoriam”. Stawiając na jakość prezentowanych materiałów i stale obostrzając kryteria Edge Ranku, Facebook chce tym samym informować nas o aktywnych i rzeczywistych użytkownikach, którzy nie tylko mają nasz fanpage w „ulubionych”, ale i faktycznie są zainteresowani zamieszczanymi na nim treściami.

Jak Facebook uzasadnia swoje działania?

W aspekcie biznesowym aktywni fani pozwalają celnie określić grupę docelową, dzięki czemu narzędzia dotarcia do nich są bardziej skuteczne (np. Lookalike Audiences). Dane i komentarze z nieaktywnych kont zostaną usunięte wraz z kontami, co pozwoli na zachowanie spójności danych.

Czego się spodziewać?

W najbliższych tygodniach jest możliwe zmniejszenie liczby fanów na fanpage’ach, jednak należy pamiętać, że jeżeli konto, usunięte z powodu braku aktywności na portalu z grona naszych fanów znów się aktywuje, to ponownie wróci na listę fanów.

Żródło: Facebook

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny