Koniec darmowego Google Apps

Koniec darmowego Google Apps


Google Apps jest zbiorem produktów pozwalającym użytkownikom korzystać z usług Google (jak na przykład Gmail) pod własną domeną. Google Apps bardzo ułatwia pracę w większej grupie osób (np. w firmie), ponieważ pozwala na synchronizacje prac oraz współdzielenie zasobów (tj. dokumentów, plików, filmów, kalendarzy, itd.).

Obecnie z Google Apps korzysta ok. 5 mln firm oraz 40 mln użytkowników. Zdecydowana większość to użytkownicy, którzy korzystają z tej usługi nieodpłatnie. Niestety darmowy dostęp nie będzie możliwy dla nowo zarejestrowanych osób czy firm.

Jeżeli dzisiaj zdecydowalibyśmy się na korzystanie z Google Apps, to musielibyśmy zapłacić 50 dolarów rocznie za konto użytkownika. Z pewnością nie jest to wygórowana cena za warunki i jakość usług jakie Google nam oferuje. Właśnie dbałością o jakość, Google tłumaczy wprowadzenie płatności za możliwość korzystania z narzędzi. Firma zapewnia, że usługa będzie dostępna przez 99,9% czasu oraz, że będziemy mogli skorzystać z pomocy technicznej przez 24 godziny na dobę.

Czy warto wydać 50 dolarów na opisywane wyżej usługi? Zdania są podzielone, ale w większości przypadków zalety tych rozwiązań przeważają nad ich wadami. Jeżeli jesteśmy dużą firmą, z pewnością zaoszczędzimy na kosztach związanych z infrastrukturą informatyczną.

Foto: intellects.co.th

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny