Google znów miesza

Google znów miesza


Przez ostatnich parę dni można było zauważyć duże rotacje w wynikach wyszukiwania Google. Gigant z Mountain View zafundował swoim użytkownikom prawdziwy festiwal rotowania pozycji.

Google nie podało wcześniej żadnej informacji o dużej aktualizacji algorytmu. Amerykańska firma stwierdziła, że była to jedna ze standardowych zmian w algorytmie wyszukiwania, które dokonują się każdego dnia. Trudno w to uwierzyć, ponieważ podczas sprawdzania pozycji dla frazy można było uzyskać parę różnych wyników. Fraza zajmująca jedną z trzech topowych pozycji, po odświeżeniu strony nie mieściła się nawet w pięćdziesiątce, by po chwili znowu wrócić na samą górę. Narzędzia służące do mierzenia pozycji zwariowały – co chwilę pokazywały różne wyniki.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie Google poda informację, że było to coś więcej niż tylko standardowa zmiana w algorytmie, jakich w ciągu roku może być nawet pięćset. Nie zmieni to jednak faktu, że Google coraz częściej majstruje przy rezultatach wyszukiwania (oczywiście w ramach „troski o użytkownika”).

Czy tego rodzaju zmiany, to wyraz troski o internautów, czy może firma ma inne plany? O tym z pewnością przekonamy się niebawem.

Aktualizacja:

W dniu 23 stycznia Google dodało wpis na twiterze:

Możliwe, że zmiany które obserwowaliśmy są związane z aktualizacją algorytmu Panda.

Foto: searchengineland.com

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny