Google uruchomi oddzielny, mobilny indeks wyszukiwania!

Google uruchomi oddzielny, mobilny indeks wyszukiwania!


Google zapowiada poważne zmiany, które mają dokonać się w ciągu kilku miesięcy. Webmaster Trends Analyst w Google, Gary Illyes zapowiedział, że firma planuje stworzyć oddzielny indeks wyszukiwania mobilnego. Nowy indeks ma stać się podstawowym i działać niezależnie od zwykłego indeksu Google. Obecnie wyszukiwarka posiada jeden indeks, jednak od dawna mówi się, że wyniki wyświetlane na urządzeniach mobilnych są bardziej aktualne.

Mobilny indeks wyszukiwania ma stać się głównym indeksem, który będzie pokazywał wyniki w odpowiedzi na zapytania wpisane przez użytkowników. Klasyczny indeks Google będzie nadal istnieć, jednak nie będzie wyświetlał tak aktualnych wyników, jak indeks mobilny.

Informacja została ujawniona wczoraj, podczas wystąpienia Gary’ego Illyesa, analityka trendów Google, na konferencji marketingu cyfrowego Pubcon. Illyes nie podał dokładnej daty wprowadzenia zmian.

Pierwsza wzmianka na temat planowanych modyfikacji pojawiła się w zeszłym roku na konferencji SMX East. Jak widać, pomysł zyskał poparcie. Początkowy zamysł okazał się dobry, ponieważ prace nad nową koncepcją ruszyły do przodu.

Zasady działania mobilnego indeksu nie są do końca znane. Na przykład, kiedy stanie się on głównym indeksem, czy naprawdę nie będzie używany do żadnych zapytań stacjonarnych? Czy będzie zawierał tylko strony responsywne? Jak „przeterminowane” będą wyniki ze zwykłych zapytań?

Najbardziej znaczącą zmianą będzie fakt, że poprzez zastosowanie mobilnego indeksu, Google może uruchomić algorytm rankingowy w innej, „czystszej” niż obecnie postaci – aktualnie, by ustalić ranking mobilny, Google pobiera dane z zawartości „desktopowej”.

Na razie Google nie podaje więcej informacji, ale wiadomość jest na tyle elektryzująca, że Twitter oraz inne social media pękają od domysłów.

źródło: http://searchengineland.com/google-divide-index-giving-mobile-users-better-fresher-content-261037

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny