Google potwierdza: Review Update

Google potwierdza: Review Update


W komunikacie opublikowanym za pomocą mediów społecznościowych Google potwierdziło, że obecnie odbywa się kolejna aktualizacja algorytmu – Review Update 4.

Jest to już czwarta aktualizacja głównego algorytmu wyszukiwarki Google, która dotyczy opinii o serwisie i usłudze. Tak jak poprzednio jej skutków obawiać się powinni ci, którzy nie dbają o swoją markę w wynikach wyszukiwania. Aktualizacja dostała swoją kodową nazwę: July 2022 Google Product Reviews Update.

Algorytm promuje strony witryny, które mają dobre opinie, oraz takie strony produktowe, które posiadają sporo pozytywnych komentarzy od użytkowników.

Google wspomniało, że proces propagacji algorytmu to znaczy czas, gdy algorytm przelicza wartości punktowe dla każdej strony biorąc pod uwagę nowy czynnik, który został ustawiony w danej poprawce się rozpoczął, a pełne jego wdrożenie potrwa dwa lub trzy tygodnie. Dotyczy on w pierwszej kolejności anglojęzycznych wyników wyszukiwania, a następnie, po zakończeniu fazy propagacji także wyników wyszukiwania z innych języków.

Pierwsze wyniki aktualizacji są już pokazywane przez narzędzia, które monitorują zmiany wyników wyszukiwania. Obecnie nie są one duże, ale do pełnego zakończenia aktualizacji pozostało jeszcze sporo czasu.

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny