Google potrafi indeksować CSS Grid Layouts

Google potrafi indeksować CSS Grid Layouts


John Mueller z Google potwierdził na swoim Twitterze, że Google jest w stanie indeksować strony korzystające z grida CSS.

Według słów pracownika Google, roboty indeksujące treści na takich stronach potrafią je interpretować i przetwarzać. Pomimo faktu, że nie została zachowana struktura witryny, a treść na stronie, którą odwiedzi Googlebot, wyświetla się nieprawidłowo, to jest ona nadal dostępna, przez co może zostać zaindeksowana.

Warto też pamiętać o tym, że zgodnie z nowymi zasadami indeksowania stron, Google w pierwszej kolejności bierze pod uwagę wersję mobilną witryny i indeksuje wszystkie treści na stronie dla tej wersji. Jeśli więc na stronie w odmianie desktopowej pojawiają się treści, których nie ma w opcji mobilnej, Google może ich nie zaindeksować.

Układ strony, korzystający z gridów CSS, pozwala na projektowanie stron responsywnych w oparciu o zdefiniowane relacje między elementami. Dzięki użyciu tego rozwiązania możliwe jest ułożenie elementów strony, definiujących ich wygląd, w odpowiedniej relacji względem siebie. To rozwiązanie ma ogromną przewagę nad stronami zbudowanymi z tabel.

Kategoria

1 Komentarz

Dodaj własny

+ Napisz komentarz