Google+ obchodzi pierwsze urodziny

Google+ obchodzi pierwsze urodziny


Dnia 28 czerwca 2012 roku minął dokładnie rok od wystartowania Google+ czyli autorskiego serwisu społecznościowego lidera rynku wyszukiwarek internetowych. W założeniu serwis ten miał być bezpośrednią konkurencją Facebooka, ułatwiającą użytkownikom komunikację w wirtualnej rzeczywistości. Czy cel ten został zrealizowany? Patrząc na tempo rozwoju oraz statystyki, z całą pewnością można powiedzieć, że przez ostatni rok Google+ przeżył prawdziwy rozkwit.

Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest ponad 250 milionów użytkowników z całego świata, a ponad 50 procent z nich korzysta z portalu przynajmniej raz dziennie. Google wcale nie zamierza jednak spoczywać na laurach. W związku z pierwszą rocznicą istnienia, Google+ przygotowało dwie nowe funkcjonalności.

Pierwszą z nich jest wprowadzenie aplikacji umożliwiającej korzystanie z serwisu na tabletach. Aplikacja oferuje między innymi intuicyjną nawigację, a także możliwość prowadzenia konferencji wideo. Na razie dostępna jest wersja dla urządzeń z systemem operacyjnym Android 3.0, natomiast wersja dla tabletów iPad ma się ukazać w najbliższym czasie. Wprowadzenie wyżej wymienionego usprawnienia wyraźnie pokazuje, że Google duży nacisk kładzie na komunikację mobilną, zdobywającą coraz większą rzeszę zwolenników.

Drugą niespodzianką od Google+ są tak zwane Wydarzenia Google+. Funkcja ta pozwala na tworzenie i wysyłanie do grona znajomych zaproszeń na różnego rodzaju wydarzenia, spotkania czy imprezy. Każde wydarzenie zintegrowane jest z kalendarzem, w którym pojawiają się również aktualizacje od zaproszonych gości. Dodatkowo mamy do dyspozycji Tryb Imprezy, który umożliwia automatyczne zebranie wszystkich zdjęć z danego wydarzenia i udostępnienie ich dla wszystkich uczestników.

Jak widać Google cały czas poważnie myśli o przerwaniu dominacji Facebooka na rynku mediów społecznościowych. Czy liderowi w zakresie indeksowania treści uda się zrealizować tak ambitne plany i utrzymać obecne tempo wzrostu? Przekonamy się w przeciągu kolejnego roku 😉

Foto: antyapps.pl

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny