Google Caffeine – Testy


W ostatnim czasie coraz intensywniej (kwiecień / maj 2010) pracownicy wyszukiwarki Google testują nowy algorytm wyszukiwarki (Google Caffeine) mający na celu poprawę trafności wyników wyszukiwania. Według doniesień Google nowy silnik wyszukiwarki ma ponadto pracować szybciej.

W związku z przeprowadzanymi testami zaobserwować można bardzo duże wahania pozycji stron. Wynika to z faktu, że podczas każdego wyszukania wyszukiwarka łączy się z pierwszym wolnym serwerem, a w związku z tym istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo na otrzymanie wyników z serwera pracującego na nowym silniku wyszukiwarki. Do niedawna można było zauważyć, że testy były przeprowadzane rano. Jednak od wczoraj (05-05-2010) wydaje się, że testy przeprowadzane są pomiędzy godziną 18:00 a 22:00 .

W chwili obecnej Google uniemożliwiło korzystanie z tak zwanego sandbox-a, dzięki któremu można było sprawdzić pozycje strony internetowej w nowym algorytmie wyszukiwarki. Jednak istnieje możliwość, aby otrzymać wyniki Google Caffeine, a to za sprawą kilku stałych adresów ip na których działa nowy algorytm Google.

Intensywność przeprowadzanych w chwili obecnej testów oznaczać może, że już wkrótce nowy silnik wyszukiwarki zostanie wprowadzony na wszystkich serwerach Google, a to z kolei może przyczynić się do sporych zmian na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania… jak będzie naprawdę wie tylko Wielki Brat 🙂 Z niecierpliwością czekamy…

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny