Dlaczego Google? Historia i Rankingi

Dlaczego Google? Historia i Rankingi


Google Inc. powstała w 1989 roku, założona została przez doktorantów Uniwersytetu Stanford Amerykanina Larry’ego Page’a i Rosjanina Siergieja Brina. Opracowana przez nich metoda analizy powiązań hipertekstowych – algorytm BackRub został przemianowany na PageRank. Algorytm PageRank był wykorzystany w prototypie wyszukiwarki internetowej. Dzięki wsparciu prywatnych inwestorów spółka przetrwała załamanie rynku dot-comów. Wejście na amerykańską giełdę przyczyniło się do przyspieszenia jej ekspansji, zakupu serwisów między innymi YouTube, Writely. Dziś Google jest ogromną firmą zatrudniającą ponad 20 000 pracowników w kilkunastu krajach. Przychody firmy są na poziomie 10 miliardów, a zyski rzędu 3 miliardów dolarów rocznie.

Najpopularniejszymi usługami firmy Google jest internetowa wyszukiwarka Google, serwisy reklamowe AdWords oraz AdSense, poczta Gmail, serwisy Google Maps i Google Earth. Głównymi produktami na rynku oprogramowania są Google Chrome, Google Desktop oraz Picasa.

Misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, żeby stały się one powszechnie dostępne i użyteczne. Wyszukiwarka Google uważana jest za największą na świecie — bezpłatną i prostą w użyciu. W ułamku sekundy wyświetla trafne rezultaty wyszukiwania. Prostota i użyteczność obsługi wyszukiwarki Google spowodowała, że należy ona do jednej z najbardziej znanych marek na świecie. Z programu Google AdWords korzysta tysiące reklamodawców. Umożliwia on promocję usług oraz produktów w sieci przy użyciu profilowanych reklam. Usługa Google AdSense pozwala na prezentację reklam dostosowanych do treści wyszukiwanych stron. Dzięki temu zwiększa się atrakcyjność witryn dla internautów i przychody reklamodawców.

Ranking domen wyszukiwarek:

źródło ranking.pl
Ranking silników wyszukiwarek:

źródło ranking.pl

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny