Barometr Zachowań Konsumentów od Google

Barometr Zachowań Konsumentów od Google


Google we współpracy z IAB Europe i TNS Infratest opracowało i udostępniło darmowe narzędzie, które gromadzi analizy i wnioski z badań przeprowadzanych na całym świecie. Barometr Zachowań Konsumentów porównuje zwyczaje konsumentów i pozwala sprawdzić, jak w różnych krajach korzystamy z internetu, telewizji czy urządzeń mobilnych.

Barometr udostępnia statystyki dotyczące zachowań, preferencji oraz nawyków 400 tysięcy konsumentów z 56 krajów. Dane te bardzo łatwo filtrować, porównać i generować z nich własne wykresy. Narzędzie daje nam możliwość zapoznania się ze zwyczajami zakupowymi konsumentów, zarówno on-line, jak i off-line. Dzięki niemu sprawdzimy, w jaki sposób szukają informacji, produktów, gdzie i jak kupują. Analizowany jest również wpływ oglądanych w sieci materiałów wideo na decyzje zakupowe.

Barometr Zachowań Konsumenckich

 

Barometr Zachowań Konsumentów to skarbnica wiedzy o internautach oraz kształtowaniu się trendów online. Badanie i narzędzie rozszerzono o nowe segmenty, kategorie produktowe oraz sektory rynkowe, przyjazne wykresy i grafy do samodzielnego tworzenia oraz gotowe zestawienia do pobrania w CSV, PNG lub linki.

Warto samemu sprawdzić to narzędzie – z pewnością stanie się źródłem ciekawych informacji o internautach: Consumer Barometer.

Dodatkowo poniżej zamieszczam infografikę od Google i IAB Europe z najciekawszymi wynikami badań.

 

Barometr Zachowań Konsumentów - infografika
Źródło foto: thinkwithgoogle.com

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny