Analiza słów kluczowych w serwisie ahrefs.com zostanie wyłączona

Analiza słów kluczowych w serwisie ahrefs.com zostanie wyłączona


Jak czytamy w oficjalnym poście zamieszczonym na stronie ahrefs.com, usługa pomagająca analizować słowa kluczowe konkurencji (keyword analysis) zostanie niebawem wyłączona. Stanie się to w 2013 roku.

„That wasn’t an easy decision, especially taking into account all the efforts gone into development of fresh new version of Keyword Tools and Keyword Tracking which will never see the light of day now. But in any case, Google is strongly discouraging the use of scraped data and we will stop providing keyword tools, them being a useful addition but not the main focus of our service.”

Jak możemy się dowiedzieć, usługa zostanie zamknięta już w styczniu. Do tego czasu będzie darmowa dla wszystkich. Ahrefs chce wyłączyć usługę, ponieważ zamierza skupić się na tworzeniu największego i najświeższego indeksu linków w sieci – to jest w tej chwili najważniejsze.

Wygląda na to, że Ahrefs zamierza postawić na jedną dopracowaną usługę. To dobrze, że serwis chce się specjalizować, choć, z drugiej strony, muszę przyznać, że często korzystałem z narzędzi Ahrefs. Oferta serwisu była korzystna dla osoby działającej w branży SEO – w jednej cenie można było kupić analizę back linków i słów kluczowych.

Co nam pozostanie po Nowym Roku ? Są oczywiście inne narzędzia, ale – jak to zwykle bywa – dostęp do nich jest płatny. Osobiście mogę polecić serwis Searchmetrics.

Kategoria

1 Komentarz

Dodaj własny

+ Napisz komentarz